Srpen 2014

SmartBands - Jsou opravdu chytré náramky tak chytré?

31. srpna 2014 v 14:46 | Jan Cicálek |  Příslušenství

SMARTBANDS = PRO KOHO JSOU VLASTNĚ URČENY?


SmartBands se snaží masově prorazit cestu k uživatelům, ale daří se jim to opravdu v takovém měřítku? Cena za tato zařízení se mi zdá opravdu nepřiměřená, když vezmu v potaz co všechno umí nebo spíš neumí. Co je vlastně smartband? Jedná se o chytrý náramek, který má za úkol monitorovat vaši tělesnou aktivitu včetně spánku. A ta cena, za renomované značky Sony SmartWear, Garmin Vivofit, Fitbit se pohybuje v rozmezí cca od 1588Kč do 3300Kč. Dají se spárovat s mobilním telefonem a aktivity pak sdílet prostřednictvím aplikací jako např. Runtastic, Endomondo na webu. Přiznám se upřímně, moc se mi do tohoto zařízení nechtělo investovat, ale něco podobného jsem otestovat chtěl. Volil jsem tedy levnější variantu a z dealextreme jsem si objednal chytrý náramek za $29 (asi 580Kč) http://www.dx.com/p/3d-fashionable-calorie-pedometer-usb-flash-disk-multifunctional-sport-smart-watch-white-304579#.VAMBVXj1YYt . Asi za 14dní byl doma. Tak jsem se na něj mohl kouknout.

SmartBand W4 je jednodušší variantou, která se nepáruje s mobilním telefonem, ale aktivity ukládá v náramku. Synchronizují se po připojení k PC přes USB rozhraní. Co W4 sleduje?

 • Čas
 • Spálené kalorie
 • 3D pedometr - krokoměr, který čítá ujité kroky a kilometry
 • Přes software dodávaným s náramkem statistiku
 • Dá se použít jako USB disk, jehož kapacita je 8GB
 • Hodinky (datum a čas)


Náramek vám dorazí v pěkné krabičce, která si ničem nezadá s renomovanými značkami. Uvnitř balení se nachází 1x chytré hodinky, uživatelský manuál v EN + náhradní ochranná fólie displeje. Nic víc nepotřebujete, jelikož USB sloužící k nabíjení/synchronizaci/ukládání dat se nachází v náramku.


Ovládání je dá se říci hodně jednoduché a poradí si s ním snad úplně každý. Na dotykovém displeji jsou 3 body (uprostřed horní části, středové a spodní části displeje), kterými uvádíte zařízení do provozu nebo se jen chcete kouknout na to, kolik je hodin nebo jak si vedete při probíhající aktivitě. Problém budete mít na přímém slunci, kdy se displej stává takřka nečitelným. Celkové rozměry jsou 25 cm x 3 cm x 0.8 cm, hmotnost pouhých 35 g a velikost displeje 5 x 2.3 cm. Software pro synchronizaci je uložen přímo v náramku, stačí spustit PedoMeter_W4.exe z tohoto umístění a hned uvidíte, jak jste si vedli. Software není třeba instalovat do PC. S jedním nabitím si při každodenním používání vystačíte cca 8dní. Design je opravdu povedený a k dostání je v pěti barevných variantách - Černé, Bílé, Modré, Žluté a Červené. Mám bílou variantu, ale neprohloupil bych ani koupí žluté, která vypadá obzvlášť hezky.


Náramek počítá kroky, kilometry, čas a kalorie. Spolehlivě se tak dá používat pro chůzi a běhání. Myslím si, že je to plně dostačující právě pro fitness girls. Dle mého, jsou právě dívky a ženy cílovou skupinou mezi uživateli. Testoval jsem náramek i při jízdě na kole, ale data při této činnosti jsou dá se říci zcestná, takže cyklistiku můžete s přehledem vyloučit. Náramek se dá navíc používat jako hodinky (ukazuje čas a datum) nebo USB disk, kdy máte k dispozici 8GB.

Co říci závěrem? Pokud nechcete do takového zařízení moc investovat a vystačíte si s tím, co SmartBand W4 nabízí možná je právě pro vás tento náramek ta správná volba.

P.S.: Dotestoval jsem. Jelikož se věnuji předevší cyklistice skoro nový náramek se mi tu bez užitku válí je na prodej za pouhých 400Kč vč. poštovného. Pokud máte zájem ozvěte se mi prosím na emailovou adresu: mobilni-komunikace(Z)atlas(T)cz .


Mobil.cz - Je opravdu internet zdarma tak výhodný

30. srpna 2014 v 15:28 | Jan Cicálek |  Virtuální Operátoři

MOBIL.CZ - ČEKÁ NA 150000 ZÁKAZNÍKAKDO JE MOBIL.CZ?

Virtuální operátor společnosti MAFRA a.s. pracující v síti T-Mobile.cz . Vše o mobil.cz se dočtete na http://www.mobil.cz/

Využívání služeb zahájíte nákupem SIMkarty tohoto operátora. Síť obchodů nabízejících SIMkarty je též uvedena na domovské stránce mobil.cz . Je však poměrně zastaralá a zasloužila by si aktualizaci. Vlastní zkušenost v okrese Brno-venkov, kdy jsem to vzdal a SIMkartu si raději objednal přes internet. Za 3dny byla doma a nic mi již nebránilo se pustit do testování. V prvé řadě jsem se rozhodl přenest své číslo. Proces nebyl tak hrozný a od doby vyžádání si ČVOP od svého stávajícího operátora do úplného dokončení přenosu uběhlo 5dní. Problémy se tedy nekonaly.

Už je to tak mobil.cz bude ve svých řadách vítat 150000. zákazníka. To už je na virtuálního operátora opravdu slušná nálož a proto, abych si mohl vyzkoušet jeho služby byl jsem nucen si SIMkartu holt koupit za své. Nevadí. Zajímal mě především ten internet zdarma, který je nejspíše pro většinu potencionálních zákazníků největším tahákem. Jak na tom tedy mobil.cz s rychlostí internetu opravdu je?

INTERNET

Stačí si dobít 200Kč a máte k dispozici na 30dní 200MB internetu v plné rychlosti. Aktivace internetu, nastavení telefonu se provede/aktivuje v řádu několika hodin po aktivaci SIMkarty sama. Tady je vše OK a rychlost je opravdu více než slušná - https://twitter.com/j_cicalek/status/474046325000908800/photo/1


V tomto případě je pak surfování radost. Setkal jsem se však s jevem, kdy aniž bych neměl vybraná data, byla rychlost přímo tragická. To už se tak někdy stává. Celkový dojem je však dobrý do doby, než jsem přešvihl data.

Po FUP už to taková hitparáda není a rychlost také ceně ZDARMA odpovídá. Nejrozumnější je surfovat s Operou Mini, která komprimuje data a většinou se tak dostanete k požadovanému obsahu, ale zobrazení není vždy korektní. Tak jak by jste si ho přáli vidět přes aplikaci, např. Google+, Tumblr, Facebook.... Navíc to není tak pohodlné.


Rychlost internetu u #MobilCZ po #FUP odpovídá ceně GRÁTIS. Použití, jen na to nejnutnější. Nejlěpe s #OperaMini .
Moje rychlost stahování 25.06.14 7:48 byla 0,04 Mb/s a rychlost odesílání byla 0,02 Mb/s přes připojení.

VOLÁNÍ, SMS A MMS

Kompletní ceník, viz. - http://www.mobil.cz/cenik-sluzeb.aspx

Volání - 2.20Kč/min, po 1.min. je účtováno po sekundách
SMS - 1.50Kč
MMS - 5Kč

Takže, dá se říci, že mezi virtuály standardní hodnoty. Cenu volání si můžete snížit pořízením balíčku TŘICÍTKA za 57Kč/30dní na 1.90Kč/min. Nicméně je to jen 30minut. Balíček si však po jeho vyčerpání můžete opětovně aktivovat, ale žádná láce to není. Uvítal bych spíše něco jako má Gorila Mobil, kdy po 2.provolané minutě voláte až 60minut zdarma.


Snížit si cenu volání a SMS na minimum, ale jen ve vlastní síti můžete aktivací balíčku Pokecám v MOBILu za 99Kč/30dní. Cena 99Kč je garantována do 1.1.2015 - http://www.mobil.cz/neomezene-volani.aspx. To se vyplatí, především těm, kteří mají své blízké (známé) "pověšeny" právě v síti mobil.cz .

VERDIKT

Ten nechám na vás, sto lidí sto chutí. Internet ZDARMA je určitě dostatečným tahákem, ale skýtá i některá omezení, která jsem právě v tomto článku popsal. Aktivace/deaktivace služeb prostřednictvím internetové samoobsluhy je tak jednoduchá (přehledná), že ji zvládne každý a živého operátora nebudete vůbec potřebovat. Spolehlivost sítě je solidní.


ALCATEL ONETOUCH FIRE E s operačním systémem Firefox OS

22. srpna 2014 v 12:32 | T-Mobile |  Tiskové zprávy

T-MOBILE NABÍZÍ JAKO PRVNÍ OPERÁTOR MOBIL SE SYSTÉMEM FIREFOX OST-Mobile dnes zahájil prodej chytrého telefonu ALCATEL ONETOUCH FIRE E s novým operačním systémem Firefox OS.Tento operační systém uvádí na trh jako první telekomunikační operátor v České republice.

Firefox OS, jehož základem je protokol HTML5, plně využívá webové technologie bez závislosti na výrobci hardwaru. Intuitivní prostředí systému se dokáže přizpůsobit potřebám uživatelů, kteří díky němu mohou například snadno a rychle vyhledávat na internetu. Opomenout nelze ani značný potenciál tohoto systému pro vývoj zcela nových aplikací a možnosti jejich sdílení prostřednictvím webu.

T-Mobile bude smartphone ALCATEL ONETOUCH FIRE E s operačním systémem Firefox OS nabízet za 3 399 Kč prostřednictvím svého e-shopu.

Prezentaci naleznete zde.


Vodafone Česká republika - Turbo Internet pokrývá už 86 % populace

22. srpna 2014 v 11:42 | Vodafone |  Tiskové zprávy

Turbo Internet pokrývá už 86 % populace
Vodafone i nadále pokračuje v rozšiřování pokrytí Turbo Internetem (rychlý mobilní internet na frekvenci LTE 800, 900 a 1800 MHz + 3G). Ke konci července Turbo Internet pokryl 86 % populace, což představuje 65 % území České republiky. V průběhu července se Turbo Internet rozšířil v kraji Královehradeckém, Jihomoravském a Zlínském. Nově mohou zákazníci využívat LTE na kmitočtu 800 MHz v okolí Prahy, Zlína, Olomouce, Hradce Králové, a Ostravy. Teoretická rychlost přenosu dat na této frekvenci je až 75 Mbit/s.

Do konce prosince 2014 bude Turbo Internetem pokryto 93 % populace.

Více informací a mapy pokrytí naleznete na adrese www.vodafone.cz/turbo.

Nový tarif pro studenty od Vodafonu

22. srpna 2014 v 11:36 | Vodafone |  Tiskové zprávy

Nový tarif pro studenty od Vodafonu: 1,2 GB dat a neomezené SMS za 494 KčPraha, 19. srpna 2014

Vodafone nově nabízí dva studentské tarify s 1,2 GB dat, 600 volnými minutami do všech sítí a s neomezeným počtem zpráv. Tarif bez smlouvy vyjde na 494 Kč. V balíčku spolu s chytrým telefonem Sony Xperia E1 za korunu si ho zákazníci mohou pořídit za cenu 579 Kč měsíčně.

Mladí lidé do 26 let tak mohou získat zajímavý tarif, který jim poskytne volnou ruku v komunikaci. V tomto věku totiž nejčastěji využívají právě data a SMS.

Studentský tarif:

Tarif pro studenta: Bez telefonu (bez smlouvy) - S telefonem (se smlouvou na 2 roky)
Cena: 494 Kč - 579 Kč (+1 Kč za telefon)
Objem dat: 1,2 GB - 1,2 GB
Počet zpráv: Neomezený - Neomezený
Počet minut: 600 (do všech sítí) - 600 (do všech sítí)


Xperia™ M2 Aqua

22. srpna 2014 v 11:28 | SONY |  Sony
Tisková zpráva

Xperia™ M2 Aqua, vodotěsný chytrý telefon pro každého • Nejvyšší míra vodotěsnosti u chytrého telefonuii za cenu, která každého potěší
 • Neuvěřitelné fotky z pláže i z vody díky špičkovému fotoaparátu s rozlišením 8 megapixelů a kreativním foto aplikacím Xperia Camera Apps od Sony
 • Zažijte, jaké je to mít Sony - prémiový design, ultra rychlý datový přenos LTE a nejlepší výkon procesoru v dané třídě - pro ještě více zábavy kdekoliv na cestách
 • Nejvyšší kapacita baterie u chytrého telefonu dané třídyiii - dlouhá výdrž díky 2300mAh
 • Nejlepší qHD displej s úhlopříčkou 4,8 palců v dané třídě - ideální pro ovládání jednou rukou

19. srpna 2014, Londýn, Velká Británie - Společnost Sony Mobile Communications ("Sony Mobile") dnes představuje model XperiaTM M2 Aqua, první chytrý telefon, který přináší populární vodotěsnou technologii do střední třídy mobilů. Xperia M2 Aqua se může pochlubit i vyváženým designem Sony OmniBalance a fantastickým fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů, a navíc je prvním chytrým telefonem dané třídy, který díky vylepšené technologii nabízí nejvyšší míru vodotěsnosti, a tím pádem má i nejvyšší rating vodotěsnosti (IP65/68) u chytrého telefonu vůbec2.

"Xperia M2 Aqua představuje významný milník v historii našeho produktového portfolia - další ze špičkových technologií, které jsou pro Sony charakteristické, se dostává do další třídy mobilních telefonů," uvedl Calum MacDougall, ředitel marketingu pro značky Xperia společnosti Sony Mobile. "Popularita modelu Xperia M2 nám ukazuje, že na trhu existuje velká poptávka po prémiových funkcích Sony ve středním cenovém pásmu. Na základě zpětné vazby od zákazníků jsme se rozhodli podniknout tento krok a nabídnout vodotěsnost vůbec poprvé u chytrého telefonu střední třídy: Xperia M2 Aqua. Tento model přináší zákazníkům to nejlepší z technologií a zábavy Sony - kdekoliv, za jakéhokoliv počasí. Jsme rádi, že jsme to právě my, kdo může lidem něco takového nabídnout."

Prostě nejlepší

Xperia M2 Aqua je učebnicovým příkladem toho, že dnes i chytrý telefon střední třídy může mít špičkové vybavení. Xperia M2 Aqua je vybavena procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 400 s čtyřjádrem v taktu 1,2 GHziv a konektivitou 4G a LTE pro neuvěřitelně rychlé přenosy dat - takže uživatelé si mohou stahovat velké soubory dat a zároveň zaznamenávat a sdílet své zážitky, streamovat filmy nebo si hrát ty nejnovější hry. Baterie s kapacitou 2300 mAh, která je největší mezi chytrými telefony dané třídy3, se stará o to, že to vše můžete dělat celý den. Pokud potřebujete od baterie ještě větší výdrž, není nic jednoduššího, než si nastavit režim Battery STAMINA.

A co se týče fotografování - kdekoliv právě jste, cokoliv chcete vyfotografovat, Xperia M2 Aqua bude prostě nejlepší. Je vybavena fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů a technologiemi Sony, například snímačem Exmor RS™ pro mobilní zařízení, technologií HDR, stabilizací SteadyShot™ pro záznam videa, foto a video aplikacemi Sony Xperia Camera Apps, a samostatným ovládacím tlačítkem pro komfortní fotografování nebo natáčení usnadní na souši i ve vodě.

Více než fotoaparát

Inteligentní ekosystém funkcí postavených na foto technologii od Sony z vašeho chytrého telefonu dělá mnohem více, než pouhý "fotomobil". Aplikace Xperia Camera Apps jako například Social Live vám umožní podělit se o své zážitky okamžitě na Facebooku, zatímco kreativní funkce Picture a AR effect zpestří vaše fotografie animacemi či barevnými filtry pro zábavný nebo nostalgický efekt. A abyste si mohli být vždy jisti, že zachytíte i rychle pohybující se objekt, funkce Timeshift burst začíná snímat ještě předtím, než stisknete spoušť, rychlostí 31 snímků za dvě vteřiny - tu nejvydařenější fotografii si pak vyberete sami.

Sony také spolupracuje s nezávislými developery na neustálém rozšiřování nabídky Xperia Camera Apps, aby uživatelé mohli na maximum využívat nové a inovativní funkce fotoaparátů v chytrých mobilních telefonech. Další aplikace z rodiny Xperia Camera Apps, například Vine Motiongraph, si můžete stáhnout přímo v hledáčku fotoaparátu kliknutím na ikonku "+Apps" - stačí si jen vybrat z aktuální nabídky Sony Select a váš chytrý telefon toho bude umět zase o něco více.

Jasně a v barvách

Xperia M2 Aqua umí přehrávat vaše oblíbené fotografie i filmy ve skvělé kvalitě. Jasný qHD displej s úhlopříčkou 4,8 palce nabízí, díky mnohaletým zkušenostem Sony s vývojem displejových technologií, skutečně syté a živé barvy. Špičkový IPS displej také příjemně překvapí jasným obrazem ze všech úhlů, takže vás v zábavě nebude nic omezovat - kdekoliv.

Lifelog, SmartWear a další možnosti propojení na jeden dotek

Xperia M2 Aqua je vybavena technologií NFC od Sony, takže umožňuje propojení na jeden dotek s celou řadou dalších zařízení Sony a nositelným příslušenstvím řady Sony SmartWear, včetně sluchátek, reproduktorů, domácích audio systémů, televizí a dalších.

Aplikace Sony Lifelog je již přednastavena na všech zařízeních, takže se můžete rovnou propojit s chytrým náramkem Sony SmartBand SWR10, který bude nonstop zaznamenávat všechny vaše aktivity, zábavu a zážitky. Se SmartBand se už nikdy nemusíte bát, že ztratíte telefon nebo zmeškáte hovor - uživatelsky nastavitelná "chytrá" upozornění budou chodit přímo na vaše zápěstí.

Xperia M2 Aqua se bude nabízet v bílé a černé barvě. Do distribuce v České republice vstoupí na podzim 2014 exkluzivně u Vodafone.

Více informací o modelu Xperia M2 Aqua naleznete zde: http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-m2-aqua/specifications/