SmartBands - Jsou opravdu chytré náramky tak chytré?

31. srpna 2014 v 14:46 | Jan Cicálek |  Příslušenství

SMARTBANDS = PRO KOHO JSOU VLASTNĚ URČENY?


SmartBands se snaží masově prorazit cestu k uživatelům, ale daří se jim to opravdu v takovém měřítku? Cena za tato zařízení se mi zdá opravdu nepřiměřená, když vezmu v potaz co všechno umí nebo spíš neumí. Co je vlastně smartband? Jedná se o chytrý náramek, který má za úkol monitorovat vaši tělesnou aktivitu včetně spánku. A ta cena, za renomované značky Sony SmartWear, Garmin Vivofit, Fitbit se pohybuje v rozmezí cca od 1588Kč do 3300Kč. Dají se spárovat s mobilním telefonem a aktivity pak sdílet prostřednictvím aplikací jako např. Runtastic, Endomondo na webu. Přiznám se upřímně, moc se mi do tohoto zařízení nechtělo investovat, ale něco podobného jsem otestovat chtěl. Volil jsem tedy levnější variantu a z dealextreme jsem si objednal chytrý náramek za $29 (asi 580Kč) http://www.dx.com/p/3d-fashionable-calorie-pedometer-usb-flash-disk-multifunctional-sport-smart-watch-white-304579#.VAMBVXj1YYt . Asi za 14dní byl doma. Tak jsem se na něj mohl kouknout.

SmartBand W4 je jednodušší variantou, která se nepáruje s mobilním telefonem, ale aktivity ukládá v náramku. Synchronizují se po připojení k PC přes USB rozhraní. Co W4 sleduje?

  • Čas
  • Spálené kalorie
  • 3D pedometr - krokoměr, který čítá ujité kroky a kilometry
  • Přes software dodávaným s náramkem statistiku
  • Dá se použít jako USB disk, jehož kapacita je 8GB
  • Hodinky (datum a čas)


Náramek vám dorazí v pěkné krabičce, která si ničem nezadá s renomovanými značkami. Uvnitř balení se nachází 1x chytré hodinky, uživatelský manuál v EN + náhradní ochranná fólie displeje. Nic víc nepotřebujete, jelikož USB sloužící k nabíjení/synchronizaci/ukládání dat se nachází v náramku.


Ovládání je dá se říci hodně jednoduché a poradí si s ním snad úplně každý. Na dotykovém displeji jsou 3 body (uprostřed horní části, středové a spodní části displeje), kterými uvádíte zařízení do provozu nebo se jen chcete kouknout na to, kolik je hodin nebo jak si vedete při probíhající aktivitě. Problém budete mít na přímém slunci, kdy se displej stává takřka nečitelným. Celkové rozměry jsou 25 cm x 3 cm x 0.8 cm, hmotnost pouhých 35 g a velikost displeje 5 x 2.3 cm. Software pro synchronizaci je uložen přímo v náramku, stačí spustit PedoMeter_W4.exe z tohoto umístění a hned uvidíte, jak jste si vedli. Software není třeba instalovat do PC. S jedním nabitím si při každodenním používání vystačíte cca 8dní. Design je opravdu povedený a k dostání je v pěti barevných variantách - Černé, Bílé, Modré, Žluté a Červené. Mám bílou variantu, ale neprohloupil bych ani koupí žluté, která vypadá obzvlášť hezky.


Náramek počítá kroky, kilometry, čas a kalorie. Spolehlivě se tak dá používat pro chůzi a běhání. Myslím si, že je to plně dostačující právě pro fitness girls. Dle mého, jsou právě dívky a ženy cílovou skupinou mezi uživateli. Testoval jsem náramek i při jízdě na kole, ale data při této činnosti jsou dá se říci zcestná, takže cyklistiku můžete s přehledem vyloučit. Náramek se dá navíc používat jako hodinky (ukazuje čas a datum) nebo USB disk, kdy máte k dispozici 8GB.

Co říci závěrem? Pokud nechcete do takového zařízení moc investovat a vystačíte si s tím, co SmartBand W4 nabízí možná je právě pro vás tento náramek ta správná volba.

P.S.: Dotestoval jsem. Jelikož se věnuji předevší cyklistice skoro nový náramek se mi tu bez užitku válí je na prodej za pouhých 400Kč vč. poštovného. Pokud máte zájem ozvěte se mi prosím na emailovou adresu: mobilni-komunikace(Z)atlas(T)cz .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama