Září 2014

Sports-Tracker v novém kabátku

27. září 2014 v 14:06 | Jan Cicálek |  Android Aplikace/Hry

SPORTS-TRACKER PO NĚKOLIKA UPDATECH


S aplikací Sports-Tracker http://sports-tracker.com/ jsem začínal a svého času byla prostě nepřekonatelná. Např. funkci FOTKY, kdy se k vytvořenému obrázku přidali na mapě souřadnice (grafický terčík), kde byla vytvořena byla už tenkrát hodně užitečná funkce. No a pak se na dlouhou dobu vývoj zastavil, proč to snad ví jen autoři applikace. Funkce fotky je však super věc i nyní, po updatech (které přišly po dlouhé době). V rozhraní telefonu přibyly 2 ikonky, sluchátka pro hudbu a fotoaparát pro obrázky. Upravovat log můžete přímo v telefonu, což je velmi dobrá vlastnost (funkce), kterou nemá integrovánu snad žádný jiný tracker. Pokud vám tedy v průběhu aktivity exne baterka stačí log upravit např. podle cyklocomputeru a změny se ihned projeví i na webu. Kolorita aplikace zůstává stejná a to je kombinace oranžové a černé barvy která vypadá pořád stejně hezky.


Liftingu se mělo dočkat i webové rozhraní, přístup k němu byl na adrese http://beta.sports-tracker.com/ , ale před nedávnem prostě zmizelo a po zadání výše zmíněné adresy vás nasměruje zpět na starý web. Škoda. Přinášelo moderní design a rozložení jednotlivých funkcí (záložek). Prostě zdálo se mi zase o krok více přátelštější k uživatelům než bylo to staré. Samozřejmě, že mělo nějaké ty nedokonalosti. Exportovat/Importovat soubory šlo stále jen v rozhraní starém, Nešlo LIKEovat, ale to je snad asi vše co mu šlo vytknout. Vždyť to byla, ale jen BETA.

NOVÉ ROZHRANÍ (Výše zmíněná BETA)

STARÉ ROZHRANÍ (Stále aktuální)

Nyní ve zkratce malé HOWTO. Zřídit účet si můžete pomocí emailu nebo přihlášením k Facebookovému účtu.


Jedná se o sportovní aplikaci určenou širokému okruhu uživatelů, ať už se jedná o profíky nebo jen hobíky. To se nám to hezky rýmuje Usmívající se. Exportovat/Importovat soubory můžete mezi jednotlivými trackery (Endomondo, Runtastic, Strava...) ve formátu GPX. Aplikace je určena nejen pro cyklistiku, běh, ale i pro mnohem více sportovních činností. Aplikaci pro Android si můžete stáhnout z Google Play zde https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stt.android . Občas ještě používám starou symbianovou Nokii C6 a aplikace je stále ke stažení přímo z telefonu. Aplikace pro symbian předběhla dobu (původně byl Sports-Tracker vyvíjen pro tuto platformu) a vypadá i s odstupem času víc než nadčasově. Aplikace je ke stažení naprosto zdarma, existuje však něco jako PREMIUM ČLENSTVÍ, ale to není povinné. Cena za měsíc je kolem 100Kč, roční předplatné je pak o dost výhodnější. V pohodě se však dá "vyžít" i bez něho. Sdílet sportovní aktivity můžete s přáteli na Sports-Trackeru, Facebooku nebo Twitteru. Nikde to však není podmíněno, takže pokud nechcete sdílet vůbec nic nemusíte a statistika vašich sportovních aktivit včetně fotografií tak bude "viditelná" pouze pro vás. Pokud žádáte ještě víc, není problém k aplikaci připojit chytré hodinky, náramky, hrudní pás.... Na ceny jednotlivých periferíí se můžete kouknout třeba tady: http://shop.sports-tracker.com/ . Už na vás nebudu chrlit více detailů a ještě přiložím několik screenů z mobilní aplikace. Jinak doporučuji aplikaci minimálně vyzkoušet. Pokud chcete nakouknout, třeba na moje aktivity, tak samozřejmě můžete, můj profil je otevřený pro všechny.


Tesco Mobile - Sáhněte si pro výhru se zlatou edicí

23. září 2014 v 19:12 | Jan Cicálek |  Bleskovky

TESCO MOBILE - ZLATÁ EDICE


Tesco Mobile přichází se "Zlatou Edicí". V čem je tak zvláštní? Vlastně v ničem, jedná se o soutěž ve které 100 úspěšných získá neomezené volání a SMS na 1 rok zdarma. Soutěže se mohou zúčastnit jak stávající, tak noví klienti #TescoMobile , kteří si zakoupí právě onu zlatou edici. Je to celkem jednoduché:


  • Dobijte si kredit a vyčkejte na SMS s unikátním kódem.
  • Zadejte kód na www.rokzdarma.cz
  • Odpovězte na otázku a my vás v případě výhry budeme kontaktovat.
  • No a pak, jak bych řekl já, děj se vůle Boží.

Jinak nepřináší nic nového (převratného) a v platnosti i pro onu Zlatou Edici zůstává stávající ceník. Kompletní ceník najdete na www.tescomobile.cz


Vodafone Smart Tab 4 8"

21. září 2014 v 15:07 | Jan Cicálek |  VODAFONE

Vodafone Smart Tab 4 8"


Vodafone Smart Tab v 4 verzi je dalším ze zařízení, prodávajících se pod značkou Vodafone. Tato zařízení se vyznačují kvalitou a spolehlivostí. Jak by také ne, vždyť výrobci jsou samé renomované firmy, např. Huawei, Lenovo, Alcatel. Vlastním Smart Tab III, který pro Vodafone "stvořilo" Lenovo a nemohu si ho vynachválit. S čím je Vodafone u těchto zařízení na štíru jsou UPDATE a tak můžeme jen doufat, že se to v budoucnosti alespoň trochu zlepší. Za čím si však rozhodně stojím je kvalita zařízení a vcelku příznivá cena 3977Kč (nedotovaná) za kterou se #VodafoneSmartTab4 prodává.


Vodafone Smart Tab 4 8"
Specifikace
Operační systémAndroid
Verze operačního systému4.2
Displej8 " (20.32cm)
Rozlišení displeje800 × 1280 px
Procesor4 × 1,2 GHz
Fotoaparátzadní 2 Mpix, přední 0,3 Mpix
GPSano
Základní technické parametry
Rozměry209 × 122,8 × 7,99 mm
Hmotnost328 g
Barevné provedeníčerná
Formát SIMMicroSIM
Eko-třída
Paměť
Celková paměť zařízení8 GB
Velikost paměti pro uživateleaž 8 GB
Velikost RAM - 1GB
Podpora paměťových karetano
Výdrž
Kapacita baterie4 060 mAh
Délka hovoru0 min
Pohotovostní doba500 h
Datové funkce
3Gano
Frekvence GSM/3G
LTEne
Frekvence LTE
Bluetoothano
WiFiano
Podpora NFCne
Obsah balení
TelefonDatový kabelNabíječka
Cena3977Kčwww.vodafone.cz

SONY MOBILE - novinky z veletrhu IFA

5. září 2014 v 11:07 | SONY + Jan Cicálek |  Tiskové zprávy

SONY MOBILE - novinky z veletrhu IFASpolečnost Sony Mobile Communications dnes představila nové chytré telefonyXperia E3, vlajkovou loď Xperia Z3 a Xperia Z3 Compact a také tablet Xperia Z3 Tablet Compact.

Současně oznámila, že její řadu produktů SmartWear Experience rozšíří dva nové produkty: náramek Sony SmartBand Talk a chytré hodinky SmartWatch 3.

Kompletní informace o novinkách naleznete v přiložených tiskových zprávách.


Obrázky jsou pak ke stažení na níže uvedených odkazech.

Xperia Z3

Xperia Z3 Compact

Xperia Z3 Tablet Compact

Xperia E3

SmartBand Talk

SmartWatch 3

Vodafone odměňuje věrné zákazníky, připravil pro ně tablety s připojením za zvýhodněnou cenu

3. září 2014 v 12:35 | Vodafone |  Tiskové zprávy

Vodafone odměňuje věrné zákazníky, připravil pro ně tablety s připojením za zvýhodněnou cenu
Praha, 3. září 2014

Vodafone připravil pro své stávající zákazníky nabídku špičkových tabletů i s mobilním připojením, kdy při pořízení zákazník zaplatí za tablet pouhou jednu korunu. Vodafone chce svojí novou nabídkou upozornit na to, že už za 25 korun denně zákazník může mít luxusní tablet připojený k internetu. Zákazník má na výběr mezi čtyřmi modely tabletů a datovým tarifem 4 nebo 10 GB.

Nový tablet i s připojením tak zákazníka vyjde na přibližně 14 až 33 korun denně v závislosti na vybraném modelu a tarifu. Pro srovnání - cena jednoho šálku kávy v restauraci se u nás podle údajů Českého statistického úřadu blíží 25 korunám.

V rámci zvýhodněné nabídky tabletů lze získat jeden ze čtyř přístrojů. Krom zmíněného iPadu mini s Retina displejem je to i 9,7palcový iPad Air, Samsung Galaxy Tab 4 8" LTE a Vodafone Smart Tab 4 8''. Na rozdíl od běžné nabídky stačí při pořízení tabletu vynaložit jen minimální částku - u trojice osmipalcových tabletů je to pouhá jedna koruna a v případě nejvyššího modelu iPad Air je počáteční částka o něco vyšší, a to 1500 Kč. Firemním zákazníkům je i tento přístroj k dispozici za korunu.

Nabídka platí pro věrné tarifní zákazníky Vodafonu, kteří využívají služby po dobu nejméně 6 měsíců, mají bezproblémovou platební morálku a jejichž průměrná měsíční útrata činí minimálně 50 korun. Využít speciální nabídky na tablety lze v běžných prodejních kanálech Vodafone, při současném pořízení datového tarifu Mobilní připojení 4 GB nebo 10 GB.

Vodafone Smart Tab 4 8", Samsung Galaxy Tab 4 8", Apple iPad mini s Retina displejem, Apple iPad Air

Mobilní připojení
4 GB 14 Kč/den 19 Kč/den 25 Kč/den 25 Kč/den

Mobilní připojení
10 GB 22 Kč/den 27 Kč/den 33 Kč/den 33 Kč/den

Počáteční platba
za tablet 1 Kč 1 Kč 1 Kč 1 500 Kč (firemní zákazníci 1 Kč)

Měsíční platba za tarif a tablet (Kč)
409,50 (4 GB) 649,50 (10 GB) 559,50 (4 GB) 799,50 (10 GB) 759,50 (4 GB) 999,50 (10 GB) 759,50 (4 GB) 999,50 (10 GB)


Uvedené ceny za den jsou přepočtem celkové měsíční platby za tarif a tablet pro 1 měsíc o délce 30 dnů a jsou zaokrouhleny na celé koruny. Ceny jsou včetně DPH a platí při uzavření smlouvy na 24 měsíců.