Říjen 2014

FastFC - Víc než jen dobrá alternativa Faccebook messengeru

23. října 2014 v 17:24 | Jan Cicálek

FastFC - Víc než jen dobrá alternativa Faccebook messengeruNe každý si padne do oka s originální aplikací Facebook Messenger, ať je to z principiálních důvodů nebo prostě originální aplikace v telefonu zlobí. Druhý případ jsem já, aplikace mi pořád na displeji vyhazovala chybovou hlášku i když jinak pracovala vcelku spolehlivě. Avšak několikrát za den, potvrzovat hlášku, aby zmizela z displeje mi už lezlo na nervy, takže jsem se jal hledat víc než jen dobrou alternativu, ale minimálně rovnocennou náhradu. V Google Play je aplikací tohoto typu celkem dost a několik jsem jich vyzkoušel, než mě zaujala aplikace FastFC, která zabírá v telefonu (tabletu) jen 2.14MB a vypadá nejen hezky. Ovládání aplikace zvládne doslova každý. Žádné velké nastavování, stačí jen zadat přihlašovací údaje na Facebook a už můžete v klidu chatovat. Navíc se mi zdá FastFC proti originálu svižnější a notifikace na novou zprávu chodí bez jakéhokoli prodlení, samozřejmě si je však můžete vypnout. Takže chat probíhá v reálném čase a konečně jsem se zbavil těch otravných hlášek. Pokud tedy hledáte opravdu dobrou alternativu Facebook Messengeru tak neváhejte vyzkoušet právě aplikaci FastFC. Věřím, že nebudete zklamáni.


AndroidRoadShow 2014

22. října 2014 v 19:26 | Jan Cicálek |  Bleskovky


Dobrý den/ahoj

jsme rádi, že se chcete zapojit do podzimní Android RoadShow 2014. Už tuto sobotu se uvidíme v Brně. Níže jsme pro vás připravili pár užitečných informací ,a pokud náhodou ještě nemáš lístek, nebo chceš udělat radost někomu blízkému, je nejvyšší čas!

Pár informací na cestu :). Největší Android akce se blíží.


Potřebuji poradit

  • Při koupi lístku nastal problém, potřebuji poradit. ŘEŠENÍ: pošli nám popis tvého problému jako odpověď na tento email a my vám obratem poradíme, nebo rovnou volejte 777 053303

Těšíme se na vás

Tým Svět Androida


VODAFONE SMART MINI DOSTAL UPDATE

18. října 2014 v 18:14 | Jan Cicálek |  Bleskovky

VODAFONE SMART MINI DOSTAL UPDATEupdatován. Díky . Jen jsem ještě neměl čas zjistit, jestli je to změna k lepšímu nebo horšímu.


Smart Launcher 2

15. října 2014 v 11:45 | Jan Cicálek |  Android Aplikace/Hry

SMART LAUNCHER 2Občas je potřeba své zařízení, mobilní telefon nebo tablet fungující nejen na platformě #Android trošičku přizpůsobit k obrazu svému. Pokud nechcete do zařízení nahrát zrovna nějakou custom ROM doporučuji třeba změnu launcheru. Prostředí, které vás pak bude vítat dostane zcela nový nádech. Právě takovou aplikací je #SmartLauncher2 , který je připraven ke stažení na #GoooglePlay http://play.google.com/store/apps/details?id=ginlemon.flowerfree . Celá aplikace má jen cca 3MB a změní vaše zařízení k nepoznání.


Na domovské obrazovce naleznete v kruhu 6 ikon, které umožňují přístup k těm pro vás nejdůležitějším funkcím a každá ikona skrývá jen 1 funkci. Tyto si nadefinujete podle vlastního uvážení hned po instalaci a prvním spuštění Smart Launcher 2. V levé dolní části displeje je šest puntíků, které vás dovedou po stisku ke všem aplikacím/hrám/funkcím co v telefonu (tabletu) máte. Již žádné dlouhé listování v nepřeberném zástupu ikon, vše je chronologicky poskládáno do 6 adresářů (záložek):

· Komunikace
· Internet
· Hry
· Média
· Nástroje
· Nastavení


Tyto adresáře jsou umístěny v široké liště na levém boku displeje. Nezískáte tak jen přehledné listování v zařízení, hezčí (jiný) design, ale především se tak značně zrychlí přístup k jednotlivým položkám. Pokud jste tedy dospěli k názoru, že vaše zařízení potřebuje změnu, tak hurá na to aplikaci Smart Launcher 2 vyzkoušet

Studentfone zlevnil internet na den

8. října 2014 v 18:28 | Jan Cicálek |  Bleskovky

Studentfone zlevnil jen na bůra internet na den


Studentfone


Pro všechny, kdo si občas třeba zapomenou nebo nestihnou dobít kredit, aby měli na další měsíc balíček Megabajty zdarma - od 1. října zlevňujeme Data na den o 80 %, takže vás přijdou na pouhopouhých 5 Kč.


Vodafone Smart 4 Power

4. října 2014 v 13:08 | Jan Cicálek |  VODAFONE

Vodafone Smart 4 Power - First preview


Jedná se o první smartphone s podporou sítí LTE nesoucí jméno (značku) Vodafone. Nedotovaná cena Vodafone Smart Power činí 4.377Kč, což není vůbec špatné, ale i tak pokud nepotřebujete telefon ihned doporučuji chviličku posečkat. Cena zařízení půjde během pár měsíců nezadržitelně dolů a teprve pak to bude ta prima koupě, která se vyplatí.


Specifikace

Operační systém
Android
Verze operačního systému
4.4
Displej
5 "
Rozlišení displeje
540 × 960 px
Procesor
4 × 1,3 GHz
Fotoaparát
5 Mpix
GPS
ano

Základní technické parametry

Rozměry
141 × 71,4 × 9,5 mm
Hmotnost
162 g
Barevné provedení
černá
Formát SIM
MicroSIM
Eko-třída

Paměť

Celková paměť zařízení
4 GB
Velikost paměti pro uživatele
2 GB
Velikost RAM
1 GB
Podpora paměťových karet
ano

Výdrž

Kapacita baterie
3 000 mAh
Délka hovoru
1 080 min
Pohotovostní doba
360 h

Datové funkce

3G
ano
Frekvence GSM/3G
850/900/1800/1900/900/2100
LTE
ano
Frekvence LTE
800/900/1800/2100/2600
Bluetooth
ano
WiFi
ano
Podpora NFC
ano

Obsah balení

Telefon
Sluchátka
Datový kabel
Nabíječka
Baterie
Uživatelská příručka

Cena

4.377Kč (nedotovaná)

Se Symbianem den poté

1. října 2014 v 10:59 | Jan Cicálek |  Operační systémy

Se Symbianem den potéJan Cicálek Dva týdny teď prožívám renesanci s #NokiaC6 a operačním systémem #SymbianS60 a musím uznat, že i přes velký pokrok v mobilních technologiích je tento smartphone se #Symbian stále více než dostačující. V OVI Marketu se dá pro tento už mrtvý operační systém stále najít dostatek prima aplikací a o hrách ani nemluvě. Pravda, třeba pro Twitter je to bída a aplikace Dabr za dvacku mé už svá nekjlepší léta za sebou, ale jinak jak říkám to pořád jde. Např. #SportsTracker pro Symbian stále překonává daleko novější verzi pro operační systém #Android . Nádherné, neřknu li nadčasové prostředí a citlivost telefonu (možná Symbianu) na GPS signál je prostě v Androidu nepřekonatelná. Pokud tedy není někdo líný hledat najde opravdu šperky co se týče aplikací/her, jako je např. ta co jsem s ní uploadoval obrázky (screeny) z prostředí Symbian hromadně na Facebook aplikací PickUpR poté co jsem vytvořil screeny s další ze zajímavých aplikací ScreenSnap. O tom, ale zase někdy příště.